ZŠ s MŠ Zalužice

Statistics

Vitajte na EduPage

Milí študenti a rodičia,

na tejto stránke nájdete Vaše rozvrhy, aktuálne novinky a ďalšie užitočné informácie o našej škole.

Dúfame, že stránka bude pre Vás užitočná a inšpiratívna.

Novinky

• Dňa 16. 4. 2024 sa žiaci 5. a 6. ročníka v rámci predmetov dejepis, občianska náuka a slovenský jazyk zúčastnili exkurzie do Štátneho archívu v Michalovciach. Spolu s p. riaditeľom a p. uč. Kunderovou sa oboznámili s historickými dokumentami, pozreli si staré kroniky, dozvedeli sa o možnostiach využívania archívu. Nakoniec si aj trochu zasúťažili a dostli sladké odmeny. Žiaci sa veľa dozvedeli a exkurzia sa im veľmi páčila 😊

• Aj tohto roku sa naša škola zapojila do verejnej zbierky Deň narcisov, ktorá sa tohto roku uskutočňuje už po 38 krát. Ďakujeme všetkým našim deťom, učiteľom i nepedagogickým zamestnancom, ktorí podporili túto šľachetnú zbierku. Aj vďaka nej sme priložili ruku k dielu na podporu bezplatných projektov ako je onkoporadňa, psychologická podpora pre týchto pacientov a príbuzných počas a po liečbe, finančná podpora pre tých pacientov, ktorí sa ocitli v dôsledku tohto ochorenia v hmotnej núdzi, parochne pre pacientky, prevencia či vzdelávania zamerané na zefektívnenie práce s onko pacientmi. Za koordináciu ďakujeme Mgr. Darine Danočkovej a jej pomocníkom, našim milým deviatakom.

• Dňa 17.4.2024 sa uskutočnilo regionálne kolo postupovej súťaže 70. Hviezdoslavov Kubín, ktorý sa konal v priestoroch Zemplínskeho kultúrneho centra v Michalovciach. Stretli sa v ňom recitátori, ktorí v okresnom kole obsadili popredné miesta zo Sobraniec a z Michaloviec. Naša žiačka Dominika Jurčenková si obhájila 1.miesto v prednese prózy a postúpila do krajského kola, ktoré sa uskutoční 30.4.2024. Dominike srdečne blahoželáme a držíme palce v krajskom kole !

• V závere školského týždňa k nám do ŠKD zavítala milá návšteva, p. spisovateľka Beáta Babiková Valová.

Pani spisovateľka je nielen rodáčka zo Zalužíc, ale aj šikovná p. učiteľka. Vďaka nej deti prežili neobyčajné a veselé poobedie. Pani Beáta ich pútavým čítaním vzala vlakom do krajiny, v ktorej sa vyrábajú výborné cukríky. Deti nielen počúvali príbeh, ale i plnili rozmanité úlohy, ktoré ich cestou stretávali. Ale v mestečku sa niečo stalo... Čo to bolo a ako to vyriešili, sa dozviete v jej novej knihe pre deti Mestečko Lentak.

Novinky

• Základná škola s materskou školou, Zalužice 450